Bali! Bali! Bali!

24 05 2010

Avan hommikul silmad ja olen toas täiesti üksi. Uskumatu. Viimased pool aastat on tulnud tuba jagada 4-12 inimesega. Privaatsus oli alati null. Vahel hakkas keegi kell 4 hommikul pakkima ja…
Hotell (Masa Inn) paistab ilus ja minu toas on telekas ja külmik ning iga hetk peaksin minema hommikusöögile. Nagu päris puhkus kohe.

Armas vargapoiss

Teisest küljest sooviksin endale natuke odavamat elamist leida. Minu esimene hommik möödus toas mis läks mulle maksma 225 000 ruupiat, (315EEK) teise öö veetsin hotellis 100 000 ruupia eest ja kolmanda hotelli leidsin ühe teise reisiselli blogist lugedes aga kuna seal polnud ühtegi vaba tuba siis haarasin hoopis selle hotelli kõrvalt mille hinnaks on 70 000 ruupiat. Hind langeb iga päevaga peaaegu poole võrra … aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.
See on minu teine kord Aasiasse jõuda ja selle kaootilisusega on vaja natuke harjuda. Harjuda kõndima mööda tuhandest (ei ole liialdus) tänavahõiklejast päevas kes üritavad sulle ükskõik mida maha müüa (Transport sir,yes?, Massage boss? Yes, room sir, yes?) ja samal ajal katsuda leida see mida ma siia otsima olen tulnud. Esimene päev olin päris šokis sest mul puudus igasugune ettekujutus kuidas ma peaksin siin liikluses oma rendirolleriga hakkama saama, leidma oma surfikursuse, liikuma vulkaane vaatama või leidma sobiva hotelli. Samas tõmbuvad suunurgad ikkagi ülespoole sest ükskõik kui ettevaatlikuks kogu see tohuvapohu mind ei tee tean, et siin saab seigelda ja näha asju mida ma eales näinud pole. Mul on üsna hea meel, et Austraalia on selleks korraks selja taha jäänud aga veel parem meel on mul selle üle, et Eesti pole enam üldse kaugel.
Esimene päev piirdusin siiski rolleri asemel jalutamisega ja orientatsiooni loomisega hindade maailmas. Kirev! Jalutasin ja jalutasin kilomeetreid mööda pikka-pikka liivaranda ja kaubatänavaid ja poode ja… lõpuks olin nii väsinud, et mõtlesin, et rohkem jalutamist ei kannata enam välja. Olin jalutanud linnakesest nimega Kuta edasi järgmise asula Legiani ja veel edasi Seminyakini. (kui poleks kaarti arvaksin, et see kõik on ainult üks linn 🙂 )
Suutsin selgeks teha, et kui astun suvalise kohaliku juurde rannas, siis nemad pakuvad mulle surfikursust hinnaga 200 000 ruupiat per 2 tundi. Seda hinda peab saama kindlasti korrigeerida. Samas suuremad ja ametlikud surfikoolid küsivad 39US$ mis on ligi poole rohkem. Kindlasti saaks ka seal tingida. Ma pole päris kindel, et Kuta on just kõige ilusam (ja odavam) rand kus sellist kursust osta. Kuta on koht kuhu kõik tulevad ja rand ei ole midagi erilist aga see-eest on korralikult prahikihiga üle valatud ja… Üldiselt kavatsen siit esimese paari päeva jooksul üldse varvast lasta. Ees ootavad vaiksemad ja hoopis põnevamad linnad.

Täna võtsin julguse kokku ja rentisin endale ka rolleri. Väidetavalt on selle olevuse mootor lausa 125 cm3 aga pole viitsinud dokumentide pealt kontrollida. Igatahes võtab hoo ülesse küll ja mägedes ka probleeme pole. Esimese hooga istusin lihtsalt „tsikli” selga ja hakkasin suvalises suunas udjama kuni lõpuks ei saanud enam ise ka aru kuhu ma liigun.

Pura Luhur Ulu Watu


Hiljem kui väike soe sees pöörasin otsa Jimbarani peale kus sõin lõunat ja logelesin niisama mõnda aega rannas. Hiljem aga läksin kõikide turistide lemmiktemplisse Pura Luhur Ulu Watu ja nägin esimest korda siinseid kuulsaid ahvipoisse, kes varastavad kõike mis kätte jääb. Mina nägin ühte ahvi Nestea pudeliga ja teist kellegi prillipaariga 🙂 Tempel oli ka kena aga kuna seal tõesti oli tohutult turiste siis kavatsen mõned veel üle vaadata ja kirjutan neist siis pikemalt.
Kuna kõrv andis jälle põletikust teada siis lükkan surfikursust mõne päeva veel edasi aga mitte rohkem. Täna oli juba täitsa OK.
Stay tuned, infot peaks siia tekkima veel ja veel aga lihtsalt magus laiskus on mind mõneks ajaks vallutanud.

Ysna varsti sellised teemad:
Vulkaan Agungi vallutamine
Eestimaalane l2heb surfamist 6ppima
Kylastame teise l2heduses asuvaid saari

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

One response

24 05 2010
Ermo

vääga põnev lugeda, eriti kuna siin on korralikud volleilmad otsa lõppenud ja peab toas näppu imema.
%d bloggers like this: