Teelahkmel

27 03 2010

Täna töö juured mõtted lausa tormasid läbi pea. Suusakeskusest tulnud telefonikõnest kutsega vestlusele tulla pani alusele tuhandele plaanile. Järgnev lugu on üleni minulik. Peas tormab ringi tuhat mõtet sealjuures pole ühegi nende täitumine üldse kindel. Ideid on tõsiseid ja vähemtõsiseid aga vähemalt on nad olemas.

Tagasileitud  seiklemise lust on andnud mulle palju ideid kuidas edasi liikuda. Kuna pole ühtegi kindlat alguse ega lõpupunkti siis annab see erinevatele mõtetele ainult hoogu juurde.

Esialgne plaan oli tegelikult väga lihtne. Korjan pärlifirmast nii palju raha kokku kui võimalik ja lendan Bali saarele Indoneesias sealt natuke ülespoole teistele Indoneesia saartele ning siis Tai ja… ja nii edasi kuni ükskord koju jõuan. Telefonikõne suusakeskusest lõi kõik jälle sassi. Alles nädal aega tagasi olin umbes 99% kindel, et olen tsiklihooaja alguseks kindlalt Eestis tagasi aga näed…

Suusakeskuse vestluse tegemiseks pean liikuma variant a) 9ndaks aprilliks Melbourne´i b) 13ndaks aprilliks Perthi. Samal ajal tuleb arvestada sellega, et 9-11 aprill on Austraalia superbike´ide meistrivõistlused Darwinis. Et ma pean võib-olla  Paspaley lennukile istuma 11 aprill, et  tagasi Broome´i lennata lisaraha teenima. Et Balile on kõige odavam lennata Darwinist. Et Ermo räägib mulle juba tsikli(saabaste) jutte. Et suusakeskuste tööd tahaks kangesti teha aga…

Lihtsalt vahemärkusena  tahaksin lisada, et vahemaid mõõdetakse Austraalias tuhandetes kilomeetrites. See peaks aitama mõista minu probleemi (kuidas saada kõik ja jõuda kõikjale) keerukust.

Ühesõnaga olen ristteel ja ei oskagi valikuid teha. Kas minna Austraalia seiklusega täiskäigul edasi või tulla tagasi ja seigelda suvises Eestis. Selles on hetkel küsimus.

Valik mõtteid mis peast läbi käisid..

Idee nr 1
Lendan pärast siinse Broome´i vahetuse lõppemist kohe Darwinist Melbourne´i naudin nädalakese suurlinna õhku ja teen vestluse ära ning eeldusel, et pärlifarmis ikka veel tööd on lendan tagasi Darwinisse. Kui mitte jään Melbourne´i ja liigun sealt edasi Perthi suunas Lääne-Austraalias a) häälega b) rendiautoga c) otsin sama suunaga reisiselle ja lendan sealt edasi Balile või tagasi suusakeskusesse tööle. Sellisel jääks vaatamata Superbike´de MV Darwinis.

Idee nr 2

Lendan Darwinist Perthi ja teen seal suusakeskuse vestluse ära. Ootan vastuse ära ja olenevalt sellest lendan Balile või tagasi Melbourne´i. Enne seda prooviks elus esimest korda golfi mängida (Oleme sellest  Andrese ja Vikyga mitu korda rääkinud) ja vaadata ära Austraalia superbike´i MV Darwini etapi. Ülehomme kusjuures on Melbourne´s F1 etapp.

Idee nr 3
Panen otse Dariwinist Aasia poole punuma jättes kõik selja taha. See oleks muidugi kõige säästlikum variant ja oleksin juba varsti kodus. Enne seda oleks piisavalt aega, et läbi käia Indoneesia, Tai, Vietnam ja Malaisia. Mõnes kohas võiks lausa pikemalt peatuda.

Idee nr 4
Lendan Melbourne´i teen vestluse ära ja siis… rendin tsikli, et sellega mööda kuulsat mereäärset Great Ocean Highway´d Sydney´sse sõita ja sealt edasi kodu poole või tagasi suusakeskusesse tööle sõita. Üldiselt saate vist  aru, et käed sügelevad lenksude järgi rohkem kui pärlikarpide puhastamiseks mõeldud peitli järgi 🙂

Idee nr 5
Kuna mul pole praegu Broome´s transporti, (ja tööle saamisega on igal hommikul igavene jama) siis mõtlesin, et ostan siit jalgratta ja käin sellega ühe vahetuse jagu hommikuid tööle. Pärast vahetuse lõppu aga võtan ette jalgrattamatka läbi kõrbelise Austraalia tagasi Darwinisse. Plaan oli, et keskmiselt liiguks umbes 100-150 km päevas. Sõidaks varahommikul ja õhtupoolsel ajal sest muul ajal oleks liiga palav.. (Hiljem fakte tsekkides selgus, et vahemaa on minu arvatud 1000 kilomeetri asemel umbes poole rohkem – 1800km. See teeb plaani isegi minu jaoks natuke liiga hulljulgeks 🙂 )

Idee nr 6
Rendin auto ja sõidan Austraalia keskelt täpselt läbi ja näen Austraaliat tema mitmekülgduses. Üleval lihtsalt palav, keskel punane „kõrb” ja all juba täiesti euroopalik sügis. Ülevalt Darwinist alla Melbourne´i jõudmine eeldab umbes 3000 kilomeetri läbimist. Tegemist oleks ilusa retkega aga miinuspoole pealt oleks suured rahalised väljaminekud. Üldse ei tahaks neid endale lubada. Seega oleks vaja kedagi seltkonda.

Idee nr 7
Lõpetaks mõtlemise ja asuks tegutsema?

Millise variandi Teie valiksite? Hääletamine on avatud 🙂

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

12 kommentaari

27 03 2010
Lauri

Asi suht selge: lõpeta mõtlemine ja hakka tegutsema!!!! 😛

28 03 2010
Kaarel

Just, see lõi kohe pildi päris selgeks nüüd 🙂

27 03 2010
Mart

Lihtne, tee nii, et näeksid võimalikult palju austraaliat 😀

Mina võtaks Darwinist tsikli ja paneks sellega lõunasse ajama 🙂

PS. Lõunas pole nii väga sügis veel midagi, vähemalt siin Perthi kandis, täna on nagu esimene jahedam päev, nii 24 kanti vist…
Homme lähen Esperance’i, räägitakse, et sealgi on veel täitsa suvine see värk 🙂

28 03 2010
Kaarel

🙂 see tsiklimõte meeldiks mulle päris hästi aga seal tolmuses ja palavas outbackis koos suure seljakotiga ei pruugigi see nii hea mõte olla. Samas eks vaatab. Varsti saan ise ka teada kuidas otsustasin 🙂

28 03 2010
Ermo

Mina viskaks täringut. Seega idee nr. 7 on koheselt välistatud.
Ja kui täringul visatud variant ei meeldi siis viskaks korra veel 😉

29 03 2010
Kaarel

Viskangi pidevalt täringut aga ükski neist numbritest pole päris täiuslik! Aga eks miski nädala pärast lähevad asjad selgemaks sest siis saab Broome´i vahetus läbi ja selgub mis nende pärliaskadega edasi saab!

28 03 2010
Viktoria

Nii, Udeva mees, ma sinu asemel kiirelt pakiks oma viimased asjad ja lahkuks Austraalia pinnalt. 😀 Põhjus: meie arvuti on mingeid imelikke viiruseid ja asju täis, on jõle aeglane, jookseb koguaeg kokku ja ma pean ühe vaba tööpäeva võtma selleks, et arvuti, fotoka ja mälupulgad jms vahendid sellest puhtaks pesta ja viiruseid kahjutuks tehe. Neid miskit 5-6 tükki, erinevat. Arva ära, kust saime?

1 04 2010
kerli

Kui seekord Skype ei valeta, siis PLAJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS!

1 04 2010
Kaarel

Ei ta valeta. Täitsa õigust räägib. Aitäh, õnn kulub alati ära!

1 04 2010
Ermo

Tegelt valetas 😀
Minu mäletamist mööda on sul täna sünnipäev!
Palju õnne veelkord!

1 04 2010
Ermo

Ok, et sinul ka kuupäev õige oleks peaks veel tõesti tunnikese ootama.

2 04 2010
Kaarel

Ei ei ei, see peaks ikka vastupidi olema. Mul algas siin sünnipäev kuskil 5 või 6 tundi varem kui teil seal 😉
%d bloggers like this: