Krokodillile pai tegemas

25 03 2010

Tegelt mitte. Asjaolud on selle lühikese Austraalia ajaga nii palju muutnud, et ei tahagi enam krokodille paitada vaid hoopis tervelt koju tagasi jõuda. Selle kojujõudmise asjaga on veel vist aega. Asjaolud läksid igatahes eile seoses ühe telefonikõnega hoopis põnevamaks. Suusakeskused.

Ühesõnaga juhtus nii, et ühel kolmapäevasel hommikul (tegelikult lõunal) tulid kursaõde Viky ja Andres minu käes laenul olnud fotokat tagasi haarama kui ma ennast nende plaanist kuuldes ilusasti autosse istutasin 🙂

Darwini kandis on suureks hitiks turistidele näidata „Hüppavate krokodillide” etendusi. Lihtsamalt öeldes näeb asi välja nii, et paadi peale laaditakse piisaval hulgal liha, mida siis toki otsast jao korras täpselt nii palju välja jagatakse, et kõik saaksid pildid tehtud ja õnnelikud oleksid. Krokodilli härrad ja prouad peavad oma suutäie auga välja teenima.Tegelikult olla selline tegevus (metsikute loomade toitmine) Austraalias keelatud. Aga keda see huvitab kui tunniajase tuuri eest saab inimeselt küsida 300 krooni ja korraga ronib paati 20-30 inimest? Päris hea investeering. Nagu ikka elavad austraallased looduse resursside ekspluateerimisest.

Ma ei pööranud küll giidi jutule liiga palju tähelepanu aga kõrva jäi, et olime õnnelikud sest nägime selle ökosüsteemi (mida iganes see ka ei tähendaks ) kõige suuremaid isasloomi. Nendest suurim oli kuskil 6 meetrit pikk.  Lisaks veel päris mitu väiksemat emaslooma. Kusjuures üks isasloom pidi suutma „teenindada” paarikümmet tüdruksõpra. Väljaspool „teenindusperioodi” muutuvad emased loomad isastele toidu osas konkurendiks ja võivad ise vabalt söögipooliseks langeda kui piisavalt kiiresti minema ei pääse.

Kuigi krokodillidel on tavaliselt oma elualad piinlikku täpsusega ära jagatud tekib ikkagi vahel hullujulgeid konkurente, kes tahaksid oma eluala laiendada. Ka meie 6 meetrine ja üle poole sajandi vana sõber oli sellistega kokku puutunud ja niimoodi enda õigusi kaitstes kaotanud neljast jalast kolm. Samas liikus ta nii vees kui maismaal väga käbedalt.

Selliseid toredaid loomakesi nägin eelmisel kolmapäeval. Täna asun juba hoopis Lääne-Austraalia osariigis linnas nimega Broome. Teen sama pärlikarpide puhastamise tööd aga kuna tegutseme maa pealt siis puudub selles töös igasugune romantika. Nii pole see töö üldse põnev ja huvitav. Raske aga küll.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

6 kommentaari

25 03 2010
Teele

Ja miks on suusakeskuseid vaid ühe sõnaga märgitud? Mind jäi küll painama…

26 03 2010
Kaarel

uudishimu pidi ruttu vanaks tegema 😉 Tegelt on lugu nii et see teema saab rohkem läbi valgustatud kindlasti aga praegu lihtsalt vaja endal igasugu mõtted ära mõelda.

25 03 2010
Ermo

Hei!

Ei viitsi praegu pikka kirja kirjutada aga ostsin omale daytona saapad ära 😛
Gore-tex… oled juba kade. Loe edasi—>
Nimelt oli depoos, motodepootika ja sain saapad 30% alega 🙂 2304 krooni!!
Mina igatahes lähen kevadele julgelt vastu.

Ermo (att) hiljemalt kahe kuu pärast on ka siin kevad!

26 03 2010
Kaarel

Tõbras! 🙂

25 03 2010
Lauri

Tundub, et said häid uudiseid, vähemalt mingis mõttes kindlasti!!!;)

26 03 2010
Kaarel

Minu elu ainult headest uudistest koosnebki. Halbu uudiseid ei võta ma mitte kuulmagi!
%d bloggers like this: