Kaose teooriast

23 12 2009

Ühe liblika tiivalöök ühes maailma otsas võib tekitada tornaado teises otsas

Tahtsin rääkida kui tähtis osa minu viimaste nädala tegemistest ja uutest töökohtadest on olnud juhusel. Nimelt kui Cellblock (eelmine tööhostel kus peatusin) oli kõik juba tuksi keeranud ja läksin viimase raha eest pizzat ostma. ( Teisipäeviti saab siin linnas kõik pitsad poole hinnaga), Kuulsin leti ääres kuidas üks tüüp ütles kassas nimeks Taavi. Pole väga Austraaliapärane nimi? Mõtlesin, et ajan veidike juttu. Tuli välja, et tema kõrval seisis veel teinegi eestlane Kristo. Nemad soovitasid mulle hostelit nimega Footprints, milles ma praegu elan. Alates sellest pizzapäevast on elu hakanud ülesmäge liikuma.
Alguses sain mõnusa ja kerge, kuid porise suvikõrvitsate istutamise töö. Praegu teen rasket, aga puhtamat tööd tomatipakkimise liinil, kus makstakse pikkade tööpäevade eest veelgi rohkem. Higistamist ka hulga rohkem. Algul oli küll raske aga nüüd olen juba harjunud. Rahvatantsija jalad on siin suureks abiks. 🙂 Lisaks hunnikule umbkeelsetele korealastele on töökaaslasteks just need samad Taavi ja Kristo, kes mulle sellest hostelist Pizza Hut´i järjekorras rääkisid.

Seega olen tagasi tomato businessis. Seekord on tegemist küll tavaliste suuremat kasvu tomatitega, mille kaste ma paika vean. Kaste on palju ja liin liigub kiirelt. Kui seda tööd saaks veel kuu aega teha, võiksin juba paljaste kätega rauda väänama hakata. Tööpäevad on pikad ja rasked. Sellepärast ei ole jõudnud viimasel ajal ka kirjutamaie.
Iga kahe tunni jooksul kulub umbes liiter vett ja kogu päeva peale 4-6 liitrit!!! Iga kahe tunni tagant antakse paus 10 minutit ja läheb jälle edasi. Vahel unustatakse paus ära. Päeva jooksul olen paigale kõndinud umbes 10 tonni tomateid (1 kast kaalub ca10 kg, korraga kannan 1-3 kasti) ja vähemalt 10-15 kilomeetrit on talla alt läbi käinud. Ilma jooksutossudeta tapaks betoonpõrand põlved umbes nädalaga. Erinevaid kategooriaid/sorte/aluseid on kokku 38!!!
Paha lugu kogu selle tasuva töö juures on, et selles kohas on neegreid vaja tõenäoliselt kuni jõuludeni, mil mind jälle tagasi koju saadetakse. Positiivne külg on, et kui selle nädala palga kätte saan ostan endale peale jõule allahindluste ajal kaamera ära ja saan hakata pilte ülesse riputama, et näeksite milline Austraalia tegelikult välja näeb. Tegelt on praeguses töös positiivsust kuhjaga. Kõik liigub õiges suunas.

Jõulud veedan praeguse plaani järgi Bundabergis koos teiste eestlastega. Võib-olla teeme mingi pikema väljasõidu aga plaanid on siin muutuv nähtus.

Lisaks jagan tuba veel hunniku pool-umbkeelsete korealaste ning Liisi ja Raikoga. Liisiga käisime vabal päeval Bargara lähedal Kelly´s Beachil bodyboardiga lainetes hullamas. Üks laine oli nii tugev, et tundsin nagu oleks mind pesumasinasse visatud. Ei saanud ööd ega mütsi aru kuni põlvega täie hooga põhja kündsin. Põlv on siiamaani kriimustatud aga lahe oli. Üleüldse oli see lahe päev rannas. Pistan mõned pildid selle päeva tegemistest ka ülesse.

Ilusat jõuluaega! Muideks austraalia kapitalistide jaoks sündis Jeesus 25ndal detsembril, mil nemad jõululaupäeva peavad. Seega 24 detsember olen tavapäraste verivorstide asemel tõenäoliselt tomatikaste tassimas. Cheers mate!

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

3 kommentaari

23 12 2009
Eva-Maria

Tegelt sündis ka judea kapitalistide jaoks 25.12. , sest 24.12. on jõululaupäev (nagu 23.06. on jaanilaupäev ja 24.06. jaanipäev). Ja sinu sünnipäeva laupäev on 01.04. ehk naljapäev :).
Häid pühi! 🙂

25 12 2009
Kaarel

Ohh, krm! Näed siis kus nüüd panin puraka. 🙂 Aga nad ei tähista ka seda laupäeva, mis teeb selle elu siin üsna imelikuks! Üleüldse mis jõuludest siin rääkida saab kui ennast jõulu esimesel pühal rannas üle kere ära kõrvetasin!

23 12 2009
Ermo

Hes alive, HE’S ALIVEEEE. Väga hea kuulda, et sina oma nõrga südamega kv desertöör oled lõpuks korraliku füüsilise töö otsa komistanud.
Mul on sulle ka üks väike jutt, aga sellest lähemalt järgmise nädala alguses. Igatahes on see midagi, mis minu plaanid on tuleviku suhtes korralikult sassi löönud.
Ilusaid jõulupühi sulle sinna tagurpidimaale.

Cheers mate!
%d bloggers like this: